Home Contact Sitemap

Zateplení domu, dotace, zkušenosti

O programu Zelená úsporám

building image

rss feed technorati fav

Bookmark and Share

Odkazy


reklama

Před podáním žádosti - pár rad

Published by zatepleni | Filed under Získání dotace

Vyplnit samotnou žádost není až tak složité, ale dodat požadované přílohy není jen tak.  Zpracovat vše včetně krycího listu technických parametrů, technické zprávy, odborného posudku a výkresové části  nebude jednoduché ani pro autorizovaného inženýra, který jako jediný může tyto přílohy zpracovat.  Musí být členem, ČKAIT - České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Na webu www.ckait.cz si můžete jednotlivé projektanty najít nebo případně ověřit.  Před zadáním práce projektantovi si nejdřív prověřte, zda už žádosti na program zelená úsporám zpracovával. Pokud ne,  nemusí se mu podařit dodat vše v pořádku zhotovit hned napoprvé. Vzhledem k tomu, že musíte  fondu při podání žádosti prokázat, že jste již projekt zaplatili , nebudete mít tak páku na to aby vám včas provedl požadované úpravy. Pamatujte - dotace na projekt ve výši 20 000 Kč jsou zatím nabízeny jen do konce března.

Potěšující je, že cena kompletně zpracované žádosti od projektanta nepřevyšuje výši dotace. Vyplatí se tedy si pospíšit o obrátit se na autorizovaného projektanta co nejdříve, aby stihnul vše včas zpracovat a vy podat.

Součástí projektu musí být i rozpočet (originál) od firmy uvedené v Seznamu dodavatelů, firmu můžete případně dodatkem později změnit.  Ne vždy vám totiž firma bude garantovat svojí nabídku delší dobu, než začnete opatření realizovat.

Bookmark and Share
Leden 3rd, 2010

Komentáře jsou uzamčené