Home Contact Sitemap

Zateplení domu, dotace, zkušenosti

O programu Zelená úsporám

building image

rss feed technorati fav

Bookmark and Share

Odkazy


reklama

Úpravy před zateplením - odvhlčení stavby

Published by zatepleni | Filed under Odvhlčení

Vzhledem k tomu, že dům je mírně pod úrovní silnice, tak kdy prší stoupá zde vlhkost hlavně na straně u silnice nad míru - až na 70% relativní vlhkosti (ukazuje vlhkoměr). Musí se tedy okolo domu provést drenáž. Při konzultaci se stavebními firmami každá z nich má jiný názor jak celou akci provést. Obdrželi jsme několik návrhů na provedení , částky se lišili téměř dvojnásobně.

Pro jistotu a kontrolu si necháme zpracovat výkres, aby firmy měli jasné zadání. Někeré totiž úplně zapomněly na nutnost kontrolních šachet viz nákres:

sachty

Drenáž bez kontrolních šachet by v případě ucpání nešla propláchnout, jediná možnost je pak celou vykopat.  Bohužel k objektu neexistuje technická zpráva - nevíme tedy jak jsou hluboké základy stavby. Bude tedy nutné vykopat sondu, abychom zjistili detaily.

Další otázky jsou spojené s nopovou fólií - kterou stranou jí dávat ke zdivu , jak ji dole zakončit.  Zda nevyužít oboustranně prolisované fólie typu Delta, Technodren, Platon nebo ty s filtrační fólií od firem Dorken nebo Hitek.

Bookmark and Share
Říjen 9th, 2009

Komentáře jsou uzamčené